Každý, kdo měl někdy možnost stát na vytápěné podlaze, jistě ví, jaké to bylo blaho. Topné potrubí se přitom dá instalovat nejen do podlahy, ale také do stěn či do stropu. Vaše místnosti tedy mohou být vyhřívané ze všech stran.
V posledních měsících se o technologiích vytápění hodně mluví. Vzhledem k cenám energií lidé hledají co nejekonomičtější řešení. A to může přinést právě stropní vytápění či chlazení.
Plošný systém ve stěnách, stropě i podlaze
S tímto řešením na českém trhu přichází společnost Aquatherm. Má svůj moderní plošný systém, co umí vytápět i chladit, mezi funkcemi se automaticky přepíná, takže vám prostě vždy zajistí optimální vnitřní teplotu. Hodí se to do firem i do domácností.
Plusem takového řešení je vysoká tepelná pohoda, aniž by byl jakkoliv narušen ráz místnosti. Tepelný systém je schovaný, v místnosti není vidět. Dokonce ani slyšet, je nehlučný a nezvyšuje prašnost. Především ale šetří energii, protože teplo se do místnosti neuvolňuje z jednoho bodu (z topení), nýbrž z celé plochy. Nejefektivnější systém samozřejmě je, když zkombinujete stropní, podlahové a stěnové vytápění.
Jak se stropní vytápění instaluje?
Možností je rovnou několik. Pokud zrovna rekonstruujete, je vhodné systém Aquatherm vložit těsně pod omítku, aby nebyl vůbec vidět. V domácích podmínkách je to žádoucí. Ve firmách a továrnách se často uplatňuje i možnost instalace zavěšením. Stropní topení se zavěsí těsně pod strop. Panely nejsou nevzhledné, stavební výška včetně přípojů a montážních lišt je jenom 24,5 mm. Závěsné panely lze instalovat na kovových kazetových prvcích, na sádrovláknitých či sádrokartonových deskách. Trubkové registry se svařují či zasouvají a pak připojí k rozvodu vody.
Zajímají vás moderní principy vytápění? Spojte se s firmou Aeroflex a popovídejte si o řešení právě pro vás.
Zdroj obrázků: aeroflex.cz