Výsledkem techniky kartáčování je dřevěný povrch s hrubší texturou a jedinečným vzhledem, který evokuje dojem starého a opotřebovaného dřeva. Jak na to?
Dřevo je materiál s bohatou historií a nadčasovou estetikou. Pokud toužíte po originálním a rustikálním vzhledu, kartáčování je technika přesně pro vás.
Jak technika kartáčování dřeva funguje
Základem je pohyb kartáčů po dřevěném povrchu, kterým obrušujete měkčí dřevo. Díky tomu získáte plastickou strukturu s vystouplými letokruhy, která zvýrazňuje přirozenou krásu dřeva.
- Jemné kartáčování nylonovými štětinami: Používá se pro dosažení jemné struktury a zvýraznění kresby dřeva.
- Hrubé kartáčování ocelovými štětinami: Vytváří drsnější a rustikálnější povrch. Používá se pro dosažení vintage vzhledu.
Kartáčování dřeva můžete provádět ručně nebo pomocí úhlové brusky či kartáčovacího stroje. Po kartáčování je nutné povrch dřeva zbavit prachu a ošetřit olejem, voskem nebo lakem.
Kartáčování dřevěných podlah má několik výhod
Výhodou dřevěných podlah je, že se jedná o materiál, který zapadne do každého interiéru. Technikou kartáčování jej posunete na další úroveň a získáte podlahu do moderních i rustikálních interiérů.
- Kartáčované podlahy jsou odolnější proti opotřebení a poškrábání.
- Každá kartáčovaná dřevěná podlaha je originál s neopakovatelnou strukturou.
- Kartáčované dřevěné podlahy se snadno čistí a udržují.
3 tipy, díky kterým vytěžíte z kartáčování maximum
- Pro kartáčování se nejlépe hodí tvrdé dřeviny.
- Po kartáčování podlahu ošetřujte olejem a lakem.
- Používejte speciální čisticí prostředky na dřevo.
Vneste do interiéru prvek originality
Tuto techniku můžete použít také na dřevěné obklady stěn, schody, nábytek… zkrátka jakékoliv dřevěné prvky. S trochou fantazie a kreativity můžete s kartáčovaným dřevem dosáhnout úžasných výsledků a proměnit svůj interiér k nepoznání.
Zdroj obrázků: palubky-online.cz